Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Верховний Суд переклав українською та публікує тексти Директиви про тимчасовий захист 2001/55/EC від 20 липня 2001 року та Рішення Ради ЄС 2022/382 від 4 березня 2022 року, яким вона була активована для України:
Нагадаємо, тимчасовий захист включає право на житло, освіту, роботу, соціальне забезпечення, медичну допомогу, але скористатися цими правами можна після реєстрації в обраному місці проживання в будь-якій країні ЄС (лише в одній). Статус встановлюється на один рік і може бути продовжений ще на два роки, у разі зміни ситуації в Україні може бути припинений.
Про переваги правового режиму тимчасового захисту в європейських країнах для українських переселенців, порівняно з перебуванням у статусі туриста чи отриманням статусу біженця, розповідала суддя Верховного Суду Олена Кібенко – https://cutt.ly/bDCCwOg.
Звертаємо увагу, що Директива та Рішення Ради ЄС про її активацію для українців встановлюють лише мінімальні стандарти захисту, які має забезпечити кожна країна. Тому громадянам обов’язково необхідно вивчити законодавство тієї країни ЄС, у якій вони планують залишитися.
Більше інформації про отримання тимчасового захисту в різних країнах Європи можна знайти на телеграм-каналі – «Мої права за кордоном» (https://t.me/zakordonomkibenko).