Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні, 16 грудня 2021 року, у Києві розпочалося засідання Колегії Служби судової охорони щодо підсумків діяльності за 2021 рік та визначення завдань на 2022 рік.
У заході взяли участь керівний склад Служби судової охорони, керівники всіх двадцяти чотирьох територіальних управлінь та керівники структурних підрозділів центрального органу управління Служби.
Відкриваючи засідання Колегії, Голова Служби судової охорони Валерій Бондар зазначив, що цей рік – ключовий у реалізації Стратегії розвитку Служби судової охорони до 2022 року. Він зауважив, що задля продовження процесу взяття судових установ під охорону було прийнято вкрай непопулярне, але необхідне рішення – оптимізувати штати з метою зменшення чисельності органів управлінь та економії бюджетних коштів. Цей крок дозволив упорядкувати структури центрального органу управління та територіальних управлінь Служби, зменшити чисельність управлінського апарату та підрозділів забезпечення на 42 % і продовжити приймати під свій захист судові установи.
"Наразі наші співробітники забезпечують громадський порядок і безпеку всіх учасників судових процесів у 590 установах судової влади", - повідомив Валерій Бондар.
Він також нагадав, що цей рік був оголошений у Службі роком організації та несення служби. Тому, говорячи про стан виконання завдань із забезпечення охорони й безпеки органів та установ судової влади держави, Голова Служби повідомив, що у 2021 році співробітники Служби судової охорони забезпечили громадський порядок понад 4 млн судових засідань, з яких 3,5 тисячі – потребували посиленої охорони, а понад 780 – мали статус резонансних судових процесів.
Під час несення служби співробітники Служби припинили 110 випадків вчинення протиправних та хуліганських дій, 81 особу, яка вчиняла протиправні дії в судах, затримано та передано до органів Національної поліції України.
"Щодня співробітники Служби виявляють сотні небезпечних предметів, які відвідувачі намагаються пронести до судів. Так, за цей рік кількість таких заборонених предметів сягнула понад 130 тис., що вдвічі більше, ніж за 2020 рік", - повідомив Голова Служби.
Крім того, у цьому році судові охоронці забезпечили особисту безпеку 21 судді, на чию адресу надходили погрози.
"У цьому році Вища рада правосуддя 14 разів зверталася до Служби щодо невідкладного вжиття передбачених Законом заходів із забезпечення особистої безпеки суддів та охорони приміщень судів. І ми оперативно та фахово вживали всіх необхідних заходів реагування", - констатував Валерій Бондар.
Говорячи про головні досягнення Служби у 2021 році, він наголосив, що жодний державний орган, насамперед із правоохоронними функціями, не може ефективно працювати, не маючи нормативно-правового підґрунтя.
Так, у квітні цього року Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” щодо врегулювання окремих питань проходження служби у Службі судової охорони”, який створив необхідні передумови для подальшого активного розвитку Служби та ефективного виконання покладених на неї завдань.
Також за ініціативою Служби в липні Верховною Радою України був ухвалений Закон України “Про основи національного спротиву”, яким внесено зміни до Закону України “Про національну безпеку”.
"Відповідно до ухвалених Парламентом України змін, з 1 січня 2022 року Служба судової охорони стає невід’ємною складовою сектора безпеки та оборони держави", – наголосив Валерій Бондар.
Ще одна важлива подія – затвердження Указом Президента України в жовтні цього року нової символіки Служби судової охорони.
Цього року вперше співробітники Служби повністю забезпечили безпеку XVІІІ чергового з’їзду суддів України, який пройшов без жодних порушень громадського порядку. "Цей своєрідний іспит на зрілість і готовність виконувати завдання із забезпечення безпеки діяльності органів та установ системи правосуддя Служба склала успішно", - наголосив Голова Служби.
Валерій Бондар розповів про спортивні досягнення співробітників Служби судової охорони. Так, вперше одразу дві команди судових охоронців із Києва та Харкова успішно виступили на змаганнях XXIV Чемпіонату України та ХІ Чемпіонату світу з багатоборства тілоохоронців у липні в Черкасах, і друге загальнокомандне місце киян у змаганнях зі стрільби під час пішого супроводу. В серпні найсильніші рукопашники з 9 територіальних управлінь Служби виборювали нагороди Всеукраїнського турніру з рукопашного бою на Кубок Президента України. Срібло турніру – в активі капітана Служби судової охорони Дмитра Навки.
Першу річницю з дня створення у вересні 2021 року відзначив Навчальний центр Служби судової охорони у Вінниці. Це базовий навчальний заклад для кожного співробітника Служби судової охорони, який тут або розпочинає навчатися професіїї, або підвищує свою кваліфікацію.
"За перший рік свого існування Навчальний центр провів чотирнадцять випусків судових охоронців, а це – понад двісті високопідготовлених співробітників територіальних управлінь Служби з усіх областей, які сьогодні несуть службу з охорони та забезпечення безпеки органів й установ судової влади", - зазначив Валерій Бондар.
Цього року в Службі впроваджено електронну систему документообігу, яка завдяки інтеграції до державної системи електронної взаємодії органів виконавчої влади не тільки спростила взаємодію Служби з іншими державними органами, а й суттєво підвищила якість та оперативність прийняття управлінських рішень у Службі.
Завершуючи свій виступ, Валерій Бондар зазначив, що попри наявні об’єктивні та суб’єктивні труднощі, Служба судової охорони тримає правильний напрямок розвитку. Прийдешній рік має стати завершальним роком реалізації Стратегії розвитку Служби судової охорони до 2022 року. "Тобто, наступний рік – це рік завершення формування та повного становлення Служби", – наголосив Голова Служби.
Перед учасниками Колегії Служби також виступили заступники Голови Служби та керівники структурних підрозділів центрального органу управління Служби, які проаналізували хід виконання завдань у 2021 році та визначили завдання на 2022 рік за своїм напрямом. Також було заслухано усіх начальників територіальних управлінь Служби щодо стану справ у їхніх колективах.
Завтра, 17 грудня 2021 року, засідання Колегії Служби судової охорони продовжить свою роботу.
Детальніше на вебсайті Служби судової охорони.