Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Членам Ради суддів України Програма USAID «Справедливість для всіх» презентувала онлайн-платформу вирішення спорів (ОВС) «Пошук рішень». Зустріч відбулася 28 жовтня 2021 року у режимі відео конференції і мала на меті поінформувати членів Ради про систему «Пошук рішень», її функціонал та можливості щодо надання допомоги користувачам судових послуг.
Звертаючись до учасників з вітальним словом, Голова РСУ Богдан Моніч подякував керівникам Програма USAID «Справедливість для всіх» за організацію презентації.
«Дана платформа для більшості членів РСУ не є новим проєктом, позаяк вперше ми з нею ознайомилися ще у грудні 2020 року, а її апробація є свідченням того, що судова гілка влади зацікавлена в тому, щоб зменшити те навантаження, яке сьогодні є надмірним на суди», - підкреслив Богдан Моніч.
Щодо самої онлайн-платформи, то її суть полягає у розгляді нескладних справ, які можна врегулювати без судового розгляду. Мова йде про три типи спорів:
Критеріями відбору саме для цих типів слугували:
Як відзначали представники проєкту, у фокус цих справ лягли: добровільність участі сторін, справи перебувають в рамках поточного законодавчого регулювання, онлайн- платформа має різні рівні доступу і сумісна із поточними інформаційними системами суду.
Олександр Піскун, спеціаліст з управління проєктами демократії, Управління з питань демократії та врядування USAID, зокрема, зазначив, що онлайн-платформа вирішення спорів є одним з кроків до електронного вирішення справ у судді й дає громадянам додаткову можливість поліпшення вирішення їхніх справ.
Він також відзначив ключову роль Ради суддів України у підтримці ініціатив програми «Справедливість для всіх» щодо розвитку електронного правосуддя.
У підсумку зустрічі Голова Ради суддів України Богдан Моніч висловив сподівання, що розробники платформи онлайн вирішення спорів (ОВС) «Пошук рішень» не зупинятимуться на досягнутому і доповнюватимуть її новими типами справ з використанням чат-ботів на популярних месенджерах, які зараз широко використовуються у суспільстві. Також він звернув увагу розробників сервісу на те, що платформа у тому вигляді як зараз, потребує суттєвого доопрацювання. На його думку, заходячи на платформу, людина має отримувати попередню відповідь на вирішення її справи, а не тільки шаблон позовної заяви. До всього ж її функціонал мало чим відрізняється від електронних сервісів, які вже працюють у судовій системі у рамках Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Також Богдан Моніч зазначив, що Рада суддів України завжди підтримує ініціативи, які скеровані на покращення доступу громадян до правосуддя, спрощення судових процедур, розвантаження судів від простих і незначних справ, ці ініціативи мають бути прогресивними й інноваційними.