Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У межах моніторингу впровадження та аналізу ефективності прийнятих законодавчих та інших нормативно-правових актів у сфері банкрутства відбулися онлайн-консультації, організовані Директоратом правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України. У заходах узяли участь судді судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Володимир Погребняк, Ніна Ткаченко та Олександр Банасько.
Виступаючи з доповіддю «Підсудність спорів у справах про банкрутство», Олександр Банасько зазначив, що Велика Палата Верховного Суду та судова палата для розгляду справ про банкрутство КГС ВС у своїх постановах висловили позицію щодо концентрації розгляду господарським судом у межах справи про банкрутство всіх майнових спорів за участю боржника незалежно від того, якою стороною спору він є (відповідачем чи позивачем). Це закріплено у ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства.
Як приклад суддя КГС ВС навів відповідні правові висновки, викладені в постановах ВП ВС від 15.01.2020 у справі № 607/6254/15-ц, від 28.01.2020 у справі № 50/311-б.
Крім того, Олександр Банасько ознайомив колег з актуальною судовою практикою щодо таких питань:
Детальніше ознайомитися з презентацією можна тут .
Під час обговорення питання щодо сплати судового збору у справах про банкрутство суддя КГС ВС Ніна Ткаченко зазначила, що КГС ВС здійснює системну роботу, а також проводить опитування серед господарських судів про необхідність внесення змін до КУзПБ і, зокрема, до Закону України «Про судовий збір». На переконання судді КГС ВС, це питання необхідно вирішувати комплексно. Якщо і вносити якісь зміни в законодавство про банкрутство щодо судового збору, то лише одночасно з відповідними змінами до спеціального закону, що визначає правові засади справляння судового збору, платників, об’єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати і повернення судового збору.