Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У Вищій раді правосуддя проаналізовано гендерний склад співробітників.
Станом на 1 вересня 2021 року у Раді працює 196 (72 %) жінок та 75 (28 %) чоловіків, враховуючи членів Вищої ради правосуддя, працівників секретаріату ВРП та служби інспекторів.
З-поміж 17 членів Вищої ради правосуддя 47 % (8) – жінки, 53 %(9) – чоловіки.
У керівному складі Ради та Дисциплінарних палат чоловіки та жінки представлені рівномірно. Із чотирьох керівників Вищої ради правосуддя та Дисциплінарних палат ВРП 50 % – чоловіки (заступник Голови Ради та Секретар Дисциплінарної палати) та 50 % – жінки (секретарі Дисциплінарних палат).
Серед працівників служби інспекторів ВРП 27 (71 %) жінок та 11 (29 %) чоловіків.
У керівному складі секретаріату Вищої ради правосуддя високий рівень представництва жінок. Зокрема, із 36 працівників, які обіймають керівні посади, 61 % (22) – жінки та 39 % (14) – чоловіки.
Серед інших працівників секретаріату ВРП — 137 (77 %) жінок та 41 (23 %) чоловік.
У ВРП визначені пріоритетні завдання на шляху інтегрування гендерного підходу в організацію роботи Ради. Зокрема, планується створення на офіційному сайті ВРП спеціальної рубрики задля просування принципів гендерної рівності у судочинстві, будуть визначені посадові особи, відповідальні за цей напрям діяльності.
Як ми повідомляли, за сприяння Українсько-канадського проєкту «Підтримка судової реформи» відбувся дводенний тренінг з інтегрування гендерного підходу в організацію роботи секретаріату Вищої ради правосуддя. Під час тренінгу наголошувалось на потребі включення гендерного виміру в інституційну політику органів судової влади та в усі сфери судочинства, на необхідності публічно виявляти прихильність до принципів гендерної рівності, власним прикладом пропагувати стандарти справедливого, рівного, гендерно чутливого ставлення, не допускати байдужості чи бездіяльності у випадках неналежної поведінки.