Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ВРП звернулася до Офісу Генерального прокурора та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури з метою перевірки обставин, повідомлених суддею Харківського апеляційного суду

06 серпня 2021, 13:13

Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Харківської області щодо притягнення до встановленої законом відповідальності адвоката за вчинення дій, що можуть мати ознаки втручання в діяльність судді Харківського апеляційного суду Анатолія Люшні.

Як зазначено у повідомленні судді, у нього на розгляді перебуває кримінальне провадження за апеляційними скаргами прокурора, обвинуваченого, захисника на вирок Московського районного суду міста Харкова, яким обвинуваченого засуджено за частиною третьою статті 186 Кримінального кодексу України (грабіж, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдав значної шкоди потерпілому).

Захисник звернувся до суду із клопотанням, у якому зазначив, що згідно з раніше досягнутою у приватній розмові із суддею домовленістю зареєстрував електронний гаманець та поповнив його на суму 20 тисяч доларів США, у зв’язку із чим просить виправдати обвинуваченого.

Суддя Люшня А.І. зауважує, що з адвокатом не знайомий, приватних розмов з ним не мав, у тому числі щодо вказаного кримінального провадження, наведені у клопотанні адвоката обставини не відповідають дійсності.

Зазначені дії захисника суддя пов’язує із професійною діяльністю щодо здійснення правосуддя та вважає способом тиску на нього з метою ухвалення необхідного стороні захисту рішення.

Наразі перевірку повідомлених суддею обставин здійснюють правоохоронні органи в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України. Досудове розслідування триває. 

Звернення до суду із клопотанням, зміст якого зводиться до обіцянки надання переваги у вигляді грошових коштів за виправдання обвинуваченого у кримінальному провадженні під час апеляційного розгляду справи, заборонено чинним законодавством та може бути підставою для кримінального переслідування. Всупереч Конституції України, законам України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», «Про судоустрій і статус суддів», Правилам адвокатської етики захисник зазначив розмір коштів, повідомив про їх розміщення на рахунку електронного гаманця, логіни та паролі доступу до нього.

Такими діями адвокат негативно вплинув на авторитет правосуддя, частиною якого відповідно до Конституції України є адвокатура, чим завдав шкоди незалежності судової влади, престижу адвокатури та адвокатської діяльності.

Вказані дії адвоката можуть свідчити про грубе порушення Правил адвокатської етики, що є підставою для притягнення його до дисциплінарної відповідальності.

Таким чином, ВРП дійшла висновку про наявність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя та вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України (втручання в діяльність судових органів), та звернутися до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Харківської області щодо притягнення до встановленої законом відповідальності адвоката за вчинення дій, що можуть мати ознаки втручання в діяльність судді Харківського апеляційного суду Анатолія Люшні. 

Вища рада правосуддя